Ocieplanie

Ocieplanie poddaszy pianką

 

 
 

 

Budownictwo energooszczędne – ocieplenie poddasza pianką

 

Ta technologia jest znana w budownictwie od początku lat 80-tych, jednak jej masowe stosowanie rozpoczęło się wtedy, gdy kluczowym aspektem budowy domu stała się jego energooszczędność. Docieplanie poddasza pianką poliuretanową, to obecnie najskuteczniejsza metoda izolacji, która gwarantuje szczelność termiczną i akustyczną całego budynku na najwyższym poziomie.

Należy jednak pamiętać aby na etapie projektowania energooszczędnego domu, poza techniką izolacji poddasza, uwzględnić również pozostałe elementy, które będą miały wpływ na efektywność energetyczną budynku. Chodzi tu miedzy innymi o dobór odpowiednich materiałów, z których zostaną wykonane ściany, zamontowanie okien i drzwi o odpowiednich parametrach szczelności, a także wybranie odpowiedniego rodzaju ogrzewania, na przykład w systemie podłogowym.

Decydując się na docieplanie poddasza pianką warto dokładniej zapoznać się z tą metodą. Dzięki temu będziemy w stanie kontrolować ekipę budowlaną przeprowadza izolację strychu, czy wykonuje usługę zgodnie ze sztuką budowlaną. Warto również dokładnie zapoznać się z lokalną ofertą i sprawdzić przedsiębiorstwa, które oferują ocieplanie poddasza pianką poliuretanową.

Jest to materiał w ciekłej postaci, który po zaledwie kilku sekundach od aplikacji kilkukrotnie zwiększa swoją objętość, dzięki czemu skutecznie wypełnia wszystkie szczeliny i zakamarki. Dzięki temu, docieplenie poddaszy pianką skutecznie zlikwiduje wszystkie tzw. mostki termiczne, a co za tym idzie wzmocni całą konstrukcję dachu. Dobrze wykonana izolacja to gwarancja znacznych oszczędności związanych z niższymi kosztami za ogrzewanie i klimatyzację, a także znacznie lepszej cyrkulacji powietrza pomiędzy pomieszczeniami.

 

 

 

 

Izolacja poddasza – właściwości pianki poliuretanowej

Poza zwiększeniem efektywności energetycznej budynku, izolacja poddasza pianką poliuretanową niesie za sobą także szereg innych korzyści, które wynikają bezpośrednio z właściwości tego materiału. Surowiec wykorzystywany przez firmę Kadri posiada wszelkie niezbędne atesty, które potwierdzają jego wysoką jakość. Najważniejsze zalety materiału, którym wykonujemy docieplanie poddasza, oraz wielu innych powierzchni i pomieszczeń, to między innymi:

  • Termo i hydroizolacja. Pianka zamknięto-komórkowa nie nasiąka wodą i ma niski parametr λ. Pianka otwarto-komórkowa jest paro przepuszczalna, dzięki czemu zapobiega kondensacji pary wodnej.
  • Jest samogasnąca i nie rozprzestrzenia ognia w przypadku powstania pożaru;
  • Odporna zarówno na niskie, jak i wysokie temperatury (od -60C do +120C);
  • Poliuretan to materiał, który się nie starzeje i nie traci swoich właściwości w kolejnych latach;
  • Nie tworzy środowiska przyjaznego dla rozwoju grzybów i pleśni, a więc jest przyjazna dla alergików;
  • Ocieplenie poddaszy pianką może zostać przeprowadzone na każdym materiale, z którego wykonano wewnętrzny strop (drewno, papa, stal, styropian, blacha).

Ponadto, ocieplanie strychu lub tez innego pomieszczenia przy zastosowaniu pianki poliuretanowej jest znacznie szybsze, aniżeli wykonywanie izolacji innymi, konwencjonalnymi materiałami, takimi jak styropian, wata czy wełna mineralna. Sprawna i doświadczona ekipa jest w stanie wykonać ocieplenie poliuretanem na powierzchni nawet do 250 m2 w ciągu dnia pracy.

Firma Kadri posiada specjalistyczne agregaty natryskowe, które pozwalają nam na wykonanie izolacji nawet 1000 m2 w ciągu jednego dnia.

 

 

 

 

Ocieplenie poddasza pianką z Kadri – inwestycja na przyszłość

Pomimo, iż wykonanie ocieplenia poddasza czy strychu pianką poliuretanową jest droższe, niż izolacja klasycznymi materiałami, to jest to inwestycja, która się opłaca. Materiał ten doskonale wpasowuje się w energooszczędny charakter domu i w kilkuletniej perspektywie, inwestycja się zwróci w postaci znacznie niższych kosztów za ogrzewanie domu.

Bardzo duża wiedza teoretyczna i praktyczna firmy Kadri w wykonywaniu docieplenia poddaszy metodą natryskową, wynika z naszych dotychczasowych realizacji. Niewiele firm na rynku jest w stanie pochwalić się wykonaniem około 50 tysięcy m2 izolacji w ciągu jednego roku ? a tak wyglądał bilans firmy Kadri w 2014 roku.

W trakcie wielu lat naszej działalności, wykonaliśmy ponad 500 realizacji ocieplenia metodą natryskową. Pół tysiąca zadowolonych klientów, stanowi najlepszą dla Państwa rekomendację, a dla nas z kolei jest motywacją do nieustannego doskonalenia metod pracy, a także poszerzania wiedzy na temat izolacji natryskowych.