Wykonanie izolacji natryskowej z piany poliuretanowej

Izolacja natryskowa z piany poliuretanowej zapewnia skuteczne ocieplenie dachów, poddaszy, stropów, fundamentów oraz ścian budynków.

Dlaczego warto stosować pianę poliuretanową?

Piana poliuretanowa do bardzo skuteczny sposób ocieplenia domów mieszkalnych i budynków mieszkalnych. Po jej nasieniu powstaje jednolita warstwa izolacyjna, chroniąca budynek przed stratami ciepła i wilgocią. Za stosowaniem piany poliuretanowej przemawiają też jej inne zalety:

  • szybkość wykonania izolacji – jak podkreśla Marcin Krakowiak dyrektor Kadri Sp. z o.o. – ich firma w ciągu dnia wykonuje do 300 m2 izolacji. To pozwala znacznie skrócić czas prac budowlanych, czy remontowych,
  • pianę poliuretanową można nakładać na różnego rodzaju podłoża, praktycznie bez ich dodatkowego przygotowania,
  • piana Soudafoam pozostałe produkty oferowane przez pianasystemowa.pl są samogasnące, czyli zapobiegają rozprzestrzenianiu się płomieni,
  • jest lekka i skutecznie dociera nawet do miejsc trudno dostępnych, co sprawia że bardzo dobrze nadaje się do ocieplania nie tylko nowych, ale również remontowanych budynków,
  • zabezpiecza drewniane elementy konstrukcji przed grzybami i pleśnią, a metalowe – przed korozją.

Jaką pianę poliuretanową wybrać?

Do wyboru mamy dwa typy piany poliuretanowej, różniące się obszarami zastosowania. Jest to piana otwarokomórkowa oraz zamkniętokomórkowa.

Piana otwartokomórkowa

Piana otwartokomórkowa jest stosowana przede wszystkim do ocieplenia domów. Zbudowana jest głównie z komórek otwartych (do 98%). Ta piana oddycha, więc idealnie nadaje się do dociepleń budynków mieszkalnych.
– Pianę otwartokomórkową stosujemy wewnątrz budynków: na poddaszach, strychach, ścianach działowych – mówi Marcin Krakowian.
Działa ona podobnie jak odzież termoaktywna – chroni przed wiatrem i zimnem, odprowadzając jednocześnie na zewnątrz nadmiar wilgoci. Zimą ogranicza znacznie straty ciepła, a latem chroni przed przegrzewaniem się pomieszczeń.
– Jesteśmy liderem już nie tylko na rynku krajowym, ale znajdujemy się także w ścisłej europejskiej czołówce natrysku pian otwartokomórkowych jako materiału izolacyjnego stosowanego wewnątrz budynków. Dzięki wysokiemu wolumenowi zakupów surowców jesteśmy bardzo konkurencyjni cenowo, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej jakości świadczonych usług – zapewnia Marcin Krakowian, Dyrektor Kadri Sp. z o.o.
Co istotne, skład piany poliuretanowej nie przyciąga insektów czy gryzoni. Poza tym piana otwartokomórkowa jest dużo lżejsza od wełny mineralnej (waży tylko 8 kg/m3), co pozwala na zmniejszenie obciążenia konstrukcji dachów i ścian, a jednocześnie wzmacnia konstrukcję budynku. Dzięki temu doskonale sprawdzi się np. w domach o konstrukcji szkieletowej.

Zamkniętokomórkowa piana poliuretanowa Soudafoam

Pianę zamkniętokomórkową tworzą przede wszystkim komórki zamknięte (> 90% zamkniętych komórek), co sprawia, że ma ona właściwości uszczelniające. Wysoki współczynnik oporu cieplnego, piany Soudafoam SPF W2 sprawia, że doskonale nadaje się do termoizolacji dachów. Zdecydowanie ogranicza straty ciepła w budynku i poprawia jego efektywność energetyczną. Ponadto jej właściwości uszczelniające sprawiają, że piana zamkniętokomórkowa jest idealną warstwą uszczelniającą w tzw. „zielonych dachach”. Sprawdzi się też jako izolacja basenów, nawet tych instalowanych na dachach czy tarasach, gdzie bardzo istotne jest wyeliminowanie wszelkich przecieków.
Docieplenie czy hydroizolacja zamkniętokomórkową pianą poliuretanową Soudafoam bardzo szybko się zwraca i przynosi wymierne korzyści, bo różnica w zużyciu energii cieplnej między budynkiem przed i po wykonaniu termoizolacji może wynosić od 30 m do nawet do 50%. Ponadto, piana poliuretanowa jest bezwonna, bezpyłowa, nie uczula i nie emituje żadnych szkodliwych substancji, dzięki czemu jest też ekologiczna i przyjazna dla środowiska.
Istotną rolę piana zamknietokomórkowa odgrywa w rolnictwie. Izolacje w budynkach inwentarskich np. chlewnie, kurniki czy przechowalnie warzyw lub owoców mają duże znaczenie dla utrzymania odpowiedniej temperatury i wilgotności powietrza. Po za wszystkimi wyżej wymienionymi zaletami warto wspomnieć również o łatwości czyszczenia takiej izolacji.

Wykonanie izolacji poliuretanowej

Skuteczność izolacji zależy nie tylko od właściwości materiału, ale także – odpowiedniego wykonania.

– Dlatego warto takie zadanie powierzyć specjalistom z firmy KADRI, którzy używają tylko atestowanych produktów i najwyższej jakości sprzętu – podkreśla Marcin Krakowian. –

Nasza firma od wielu lat wykonuje wszystkie prace wykonywane metodą natryskową, począwszy od izolacji w domkach jednorodzinnych, poprzez różnego rodzaju hale przemysłowe, skończywszy na różnego rodzaju zabudowach specjalistycznych. Działamy na terenie całej Polski, ale także poza jej granicami. Realizacje wykonujemy sprawnie i terminowo, bardzo elastycznie dopasowujemy się w tej kwestii do oczekiwań naszych klientów.

Specjaliści z firmy Kadri każdą inwestycję traktują w sposób indywidualny i na miejscu dobierają grubość i rodzaj izolacji, odpowiednio do potrzeb. Wieloletnie doświadczenie procentuje zadowoleniem klientów, którzy cieszą się z rozsądnie wydanych pieniędzy,

bo izolacja pianą to inwestycja na lata.

– A swój wymarzony dom budujemy przecież na całe życie…

– podsumowuje Marcin Krakowian.