Jak ocieplić dach i obniżyć rachunki

Ocieplanie poddasza to jedna z ważnych kwestii, z którą trzeba się zmierzyć podczas budowy domu. Jaki materiał wybrać, by spełniał najlepiej swoje zadanie i pomógł nam oszczędzać ciepło? Na pewno warto zapoznać się z zaletami piany systemowej, która z jednej strony nie obciąży więźby dachowej i idealnie wygłuszy dach, z drugiej – będzie gwarancją szczelności izolacji, pozwalając zaoszczędzić nawet 50% kosztów ogrzewania.

PIANA SYSTEMOWA- CO TO WŁAŚCIWIE JEST?

Piana systemowa jest wykorzystywana we wszelkiego rodzaju termo- i hydroizolacjach, wykonywanych metodą natryskową. W przypadku domów mieszkalnych wykorzystuje się pianę otwartokomórkową, która jest paroprzepuszczalna, a swoją budową i strukturą przypomina piankę z materacy, na których śpimy. Materiał ten stosujemy wewnątrz budynków – na poddaszach, strychach czy ścianach działowych, uwzględniając również jej właściwości izolacji akustycznej. Piana jest ponadto materiałem trwałym, nie zmieniającym właściwości z biegiem lat.

OSZCZĘDNOŚĆ KOSZTÓW OGRZEWANIA I NASZEGO ZDROWIA

Piana systemowa gwarantuje szczelność izolacji i likwidację mostków termicznych. Przekłada się to bezpośrednio na oszczędność kosztów ogrzewania w wysokości 30–50%.

– Jest to bardzo istotne, biorąc pod uwagę fakt stale rosnących kosztów ogrzewania domu. Wykorzystanie piany systemowej pozwoli na obniżenie rachunków za ciepło, a także idealne wygłuszenie dachów, zwłaszcza tych pokrytych blachą czy blachodachówką – komentuje Robert Męcik, Dyrektor Regionalny w firmie Kadri. – Ponadto materiał ten nie pyli i nie emituje szkodliwych substancji, co jest bardzo istotne w kwestii naszego zdrowia – dodaje.
Piana systemowa zapewnia także odporność na pleśnie i grzyby. Jest przyjazna alergikom i posiada wiele atestów, m.in. Państwowego Zakładu Higieny.

DO 300 M² W JEDEN DZIEŃ

W przypadku stosowania piany systemowej, duże znaczenie ma doświadczenie ekipy, realizującej usługi izolacyjne, tak by piana została położona należycie.
– Ekipa powinna ponadto traktować każdy ocieplany dom indywidualnie i dostosować rodzaj piany, a także jej grubość do wymagań konkretnych powierzchni. Wówczas będziemy mieć pewność, że usługa zostanie zrealizowana na najwyższym poziomie, co zagwarantuje możliwość cieszenia się ze wszystkich zalet, jaki daje zastosowanie tego materiału, a więc m.in. wygłuszenia dachu i oszczędności kosztów ogrzewania – wyjaśnia Robert Męcik z Kadri.
Izolacja pianą systemową nie wymaga specjalnych przygotowań, a sam materiał izolacyjny jest gotowy już po kilkunastu sekundach. Użycie piany w żaden sposób nie obciąży zatem harmonogramu budowy – w ciągu jednego dnia możliwe jest wykonanie prac na powierzchni do 300m².

OCIEPLANIE PODDASZY
NATRYSKIEM PIANY
KADRI Sp. z o. o.

tel. 795 767 652

ul. św. Rocha 11,

42-400 Częstochowa